| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să fiu actor de dublaj la Zone Studio Oradea. Trebuie să cunosc vreo limbă străină?

Răspuns Câştigător
| Elenuca3567 a răspuns:

Nu ai nevoie sa stii engleza sau alta limba daca vrei sa fii actor, sa faci voci. Au ei oamenii lor care se ocupa cu traducerea textelor, tu trebuie doar sa-l citesti.Iti apare un fel de subtitrare pe ecran, iar tu trebuie sa o citesti la microfon in limba romana in timp ce desenul sau filmul ruleaza pe ecran. Oricum, ca sa ajungi acolo ai nevoie de cineva care sa te recomande daca nu ai diploma la actorie. happy

| Ionut_Andrei_1993 a răspuns (pentru Elenuca3567):

Adevarat big grin

| Alin_Gabriel_1996 a răspuns (pentru Elenuca3567):

Nu ai nevoie de diploma in actorie ai nevoie sa vorbesti bine romana si de talent!

8 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Engleza e obligatorie dar ar fi o problema. Zone Studio nu prea mai face dublaje in ultimul timp (acum cam toate desenele si filmele sunt dublate la un studio din Bucuresti). De asemenea, toata echipa de dublaj era formata din actori ai fostului teatru Arcadia. Prin urmare, dincolo de toate calitatile, calitatea de a avea o diploma in actorie si o tonalitate exceptionala e primordiala. Ai nevoie de engleza pentru ca acum din cate stiu Zone Studio se ocupa cu traducerea subtitrarilor.

| aumih16 a răspuns:

Daca ai vreo cunostinta! ai toate sansele sa fii admis!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici un actor de voce de acolo, nu a fost actor de voce. Sunt vocile lor. Un actor bun si in film si pe voce, a fost robin williams. restul sunt caca. Au un standard foarte low cei de la oradea zone caca sau nu se numeste, probabil ca iti trebuie pile, sau ceva. 100% e vreun bosorog comunist pe acolo, care angajeaza numai cunostinte, ca talentu e 0, cand auzi ceva dublat de la ei. Pile sa ai, ca talent nici nu iti trebuie. happy

| ItachiUchiha a răspuns:

Da trebuie sa stii foare bine engleza. Funda te rog.

| Marinel_Nicolcea_1995 a răspuns:

Buna ziua am 23 de ani si am un talent pot sa imit pe donald duck desene animate corecct si pot sa fac si ca pisica corecct cine poate sa ma ajute cu un sfat ii multumesc din suflet