| Streetboy a întrebat:

Unde sunt studio-uri de dublare (sincronizare) in tara? Stiu ca exista in Oradea una Zone Studio altele exista? * (Intreb ca as dori sa devin actor de dublare)

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Am auzit de Ager Film din Bucuresti, cred ca are site pe internet. Succes!

| CosteaVlad a răspuns:

La Tom şi Jerry parcă zicea la sfârşit "dublajul a fot realizat de Zone studio Oradea", ţin ş-acum minte.
Poi da dacă chiar îţi doreşti ia legătura cu studio-ul din Oradea, şi vezi ce reuşeşti să rezolvi, să ceri eventual informaţii despre ce-ar trebui să faci ca să activezi în domeniu.
http://www.carte-telefoane.info/ZONE_STUDIO_SRL-who381888.html
Zone Studio Oradea nu răspunde de dublarea tuturor desenelor animate ce intra pe piața din Romania, spre exemplu firma Ager Film din București este singura autorizată sa traducă filmele Walt Disney. De asemenea traducerile pentru Jetix sunt realizate de Mediavison.
Ar mai fi Television Subtitling Systems, ţin minte că la Mica Sirenă parcă zicea la sfârşit... în fine.
Poţi găsi despre fiecare detalii pe google, n-are rost să-ţi mai dau link-uri.

| aumih16 a răspuns:

Sunt multe oricum

| MnereaDarius a răspuns:

Ager Film, Fast Production Film, Empire Video Production, SDI Media, Zone Studio Oradea, MediaVision, Audio Design Digital Art, si lista continua.

| Elenuca3567 a răspuns:

In Oradea este, am dat si eu proba de voce acolo... happy

| costin199755 a răspuns:

Frate ai auzit de MEDIAVISION nu? Ei uite apartin trustului MEDIAPRO si te poti duce la sediul protv sau sa-i suni ca sa dai proble audio daca mai vrei detalii, trimite-mi un mail la costin199755@yahoo.com

| costin199755 a răspuns:

Frate ai auzit de MEDIAVISION nu? Ei uite apartin trustului MEDIAPRO si te poti duce la sediul protv sau sa-i suni ca sa dai probele audio daca mai vrei detalii, trimite-mi un mail la costin199755@yahoo.com

| costin199755 a răspuns:

Mediavision din Bucuresti

| likeabossisaboss a răspuns:

Sunt multe studiouri, nu doar Zone Studio Oradea.In comentariile de mai jos le gasesti