| lucian820 a întrebat:

Vreau sa imi fac o "afacere" pe facebook.Sa mi fac o pagina si sa vand imbracaminte,promovez pagina pe Fabook Ads,intrebarea mea este, se fac bani? Este lume sa cumpere si care cumpara sau nu?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lume sa cumpere este pentru orice.
Depinde de vanzator si de produs.

| Simpatic a răspuns:

Nu mi-o lua in nume de rau dar in ziua de rau toata lumea face "afaceri" de astea baga 100 de lei si asteapta sa scoata 200 lei
Acum cand toata lumea vinde orice oriunde si oricand
Si nu o spun gratuit am ceva experienta vand de ani de zile pe siteuri, nimic numai merge cum mergea

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Am urmărit anul trecut o afacere de genul acesta cum a eșuat, avea și site, și toate cele, dar avea haine urâte, create după mintea ei și, fiind un noname, normal că nu dădea nimeni 500 lei pe o rochie seacă chiar dacă era făcută cu materiale de calitate + croitor laughing
Așa că, întrebarea e, ce haine? Ai bani să plătești un specialist în Facebook Ads sau faci după capul tău? Ai un plan cât de cât?

Nu recomand Facebook, reach-ul e sub nivelul mării și managerul de business HORROR, iar pe Instagram e nevoie de o promovare mai subtilă pentru că nimeni nu stă pe rețele sociale ca să i se vândă chestii.
E dificil, dar na, dacă ai buget, un plan bun + răbdare, la un moment dat faci și bani.
Recomand, orice varianta alegi, să promovezi și pe Pinterest.