| anonim24248 a întrebat:

Vreau sa imi fac un card pentru adolescenti la banca.As putea cumpara criptomonede si stockuri cu el? Ce banca recomandati?

8 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu puteti cumpara cryptomonede,pentru ca trebuie sa aveti foarte multi bani,sa fii suficient de bogat! Aceste investitii sunt pentru oamenii de afaceri,patroni, investitori, antreprenori, nababi, etc! Valoarea unei criptomoneta BITCOIN este cam aproape 157.242 RON! (1.572.420.000 de lei vechi)

| AndreiPT a răspuns (pentru untu):

Si daca el vrea sa cumpere 0. 0000001 bitcoin? Ce sens are acest raspuns? Bitcoin nu e si gura criptomoneda

| Adrian5575 a răspuns (pentru untu):

Se pot cumpara si fractiuni. 0.01 dintr-un bitcoin inseamna 774. 79lei in prezent conform xStation.

| anonim24248 explică (pentru untu):

Vreau sa cumpar de 2000 1500 lei criptomonede si dupa sa vand.Nu am spus ca voi cumpara 1 BTC.

| untu a răspuns:

Ia uitati-va aici: https://ro.wikipedia.org/wiki/Bitcoin este valabil sa citeasca si ceilalti interlocutori!

| Popa482 a răspuns:

Pentru achiziționarea de criptomonede cred că trebuie să ai vârsta minimă de 18 ani.

| AndreiPT a răspuns:

Cel mai probabil nu vei putea lua crypto daca nu ai 18 ani pentru ca majoritatea site-urilor iti cer documente pentru verificare.

| Teodoraaaaa066666 a răspuns:

Folosește Revolut, cumperi direct de acolo, din aplicație