| AliinaSomerhalder a întrebat:

Vreau sa-l pun pe tata sa-mi faca o rata la un telefon pe E-mag. El spune ca nu poate deoarece are mai multe rate la mai multe banci si din cauza ca a intarziat un timp cu plata, acum este dat ca rau-platitor, sau ceva de genu. Intelegi voi? Chiar nu ar mai putea face o rata la un telefon? Are un salariu de 4000 RON pe luna.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce crezi ca ratele alea se dau asa pe ochi frumosi? se fac dosare de credite samd si daca are credite deja e greu sa mai obtii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu poți trăi fără telefon?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te duci la munca. Trecand de asta, poate ca intr-adevar are rate mari, nu este cazul sa-ti mai faca si tie fitele.

| BlueViP a răspuns:

Draga mea, sa inteleg ca tu esti genul de copil rasfatat? Daca tatal tau nu isi permite poti sa stai si in cap ca nu iti va face o rata la telefon. Ai putea sa ai rabdare sau sa iti castigi banii singura.

| MariaHorran a răspuns:

Pe noi nu ne intresează cât câstigă taicăto! Să ştii!

| MSDY a răspuns:

Are multi bani! cred ca e milionar sau chiar miliardar! daca ar fi adevarat... toti au face orice pentru el.