| flytothemoon a întrebat:

Vreau sa lucrez pe timpul verii la o pizzerie sau ceva de genul. Am 15 ani impliniti dar atunci voi avea aproape 16. Am discutat cu parintii si au spus ca e in regula. Din ce stiu, avand in vedere ca nu am 16 ani impliniti imi trebuie acordul scris al parintilor. Credeti ca m ar angaja cineva la varsta asta?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cam greu dar incearca. Problema e ce stii sa faci la varsta ta intr-o pizzerie?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai este destul pana la vară, acum vine iarna.

| TCosminn a răspuns:

Nu trebuie sa te angajeze, acordul parintilor si un contract pe perioada determinata rezolva situatia.

| darrio2007 a răspuns (pentru TCosminn):

Cand vorbesti de contract vorbesti si de angajare. Logic?

| TCosminn a răspuns (pentru darrio2007):

Corect. Dar datorita faptului ca in intrebarea ei am citit o urma de suspiciune in privinta termenului si a neintelegerii lui in totalitate mi-am permis libertatea de a face oarecum o diferenta intre angajarea pe termen lung si cea de sezon, unde, de multe ori nu se fac angajari, ci doar intelegeri, fiind totusi numite angajari. Foarte buna observatia oricum.

| Pandhoraa a răspuns:

De ce nu incerci sa lucrezi de acasa ca operator interviu asitat de calculator, evident cu acordul scris al parintilor
e un job part time cu contract de munca
https://www.mercury.ro/......ator-cati/
cred ca e un job mai potrivit si care iti poate fi util pe viitor