| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma angajez ca ospatar si cum nu stiu cu ce se mananca, sunt curios daca ma puteti ajuta big grin(e un loc aglomerat )

1 răspuns:
| SuntFataa a răspuns:

In primul rand trebuie sa fi politicos cu clientii, chiar daca te enerveza nu iti iesi din fire. Trebuie sai ii respecti si de preferinta nu le vorbi la pertu. Un mic sfat : Am auzit ca atunci cand duci o comanda la masa in care ai multe pahare pline sa nu te uiti la pahare, mergi cu grija dar nu te uita la ele ( doar am auzit )
Eu nu am fost ospatar niciodata dar iti spun ce as vrea eu ca un client de la un ospatar