| darts01 a întrebat:

Ca ce as putea sa ma angajez pe timpul facultatii tinand cont ca nu am lucrat in viata mea deci nu stiu mai nimic si nu vreau chestii de genul kfc, ospatar

7 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Daca ai chef de invatat, poti sa faci orice.Si este nevoie de personal in toate domeniile.Ideal ar fi sa cauti ceva legat de domeniul tau.

| francut a răspuns:

Nu stii nimic dar nici nu iti place nimic din ce ai putea face fara pregatire. Si atunci, ce ai putea sa te angajezi?

| DennisW a răspuns:

Ceea ce vrei e foarte sensibil. Tinand cont ca nu ai lucrat, inseamna de fapt ca nu stii sa faci nimic. Principiul romanesc "ma pricep la orice" nu e valabil, trebuie pregatire.
Nu e nimic degradant nici la KFC sau McDonalds, poti sa incerci sa te angajezi ca necalificat pe santier, dar trebuie sa te tii de treaba, nu te tine nimeni pe bani si sa munceasca altul pentru tine.
Solutie pe termen mai lung - fa un curs de ospatar/bucatar/electrician sau ce crezi ca ti s-ar potrivi, ia-ti certificat sau diploma pe domeniul respectiv si poti lucra mai eficient (dpdv financiar).

| darts01 explică (pentru DennisW):

Am zis deja ca nu vreau ceva gen kfc sau ospatar, de ce imi vorbesti de asta cand am zis clar ca in afara de...cand o sa se invete lumea sa dea un raspuns corect pe subiect sa se tina cont de cerinte?

| DennisW a răspuns (pentru darts01):

Cred ca o sa se invete atunci cand o sa stii ce vrei de fapt... sa lucrezi ceva ce nu stii sa faci? Si probabil sa castigi si o caruta de bani.
Presupuneam ca stii sa citesti, daca esti la facultate. Ti-am dat si alte variante, tu ai vazut doar KFC si ospatar.

| darts01 explică (pentru DennisW):

Ba le-am vazut si pe celelalte, dar astea doua m-au indignat pentru ca am specificat ca nu are rost sa mi le propuneti