| DanaMadalina52 a întrebat:

Vreau sa-mi achizitionez o masina pentru 16 ani Aixam la 500 euro.Am câteva intrebări:

1)Cât de calitative vi se par urmatoarele masini si care ar fi cea mai buna alegere:

http://www.ooyyo.com/......C7C3572CC/

2)Care sunt modalitatile de transport si la ce pret se afla acestea?

3)Care sunt absolut toate actele necesare achizitionarii si folosirii/inmatricularii uneia dintre acele masini si unde s-ar situa pretul total al acestora?

4)Vreau mai multe detalii despre cursul care trebuie facut ca sa poti conduce masini Aixam, unde se pot face si cat costa.

Multumesc.

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Eu unul ti-as recomanda sa mai astepti sa faci 18 ani si atunci iti cumperi o masina calumea, pentru ca cat dai pe un aixam la 18 ani iti cumperi o masina calumea.

Cursul la care te referi, e acelasi cu cursul pentru categoria B, te inscrii la o scoala de soferi, faci orele de teorie, orele de practica si dupa te duci la DRPCIV si dai examenul pentru categoria B1, dupa ce iei teoreticul esti programat la proba practica pe care o dai cu un politist (exact ca pentru B).