| k a întrebat:

Vreau sa-mi fac blogul meu; vreau sa intru intr-o retea de bloguri; vreau sa castig din blogul meu. Dar.nu stiu cum! Ma puteti ajuta/ indruma? multumesc tuturor celor care imi vor da o mana de ajutor real.

Răspuns Câştigător
| ghinionist a răspuns:

Cel mai usor mod de a face un blog, este pe blogger.com, vei avea un blog de genul nume.blogspot.com! Este un program ce apartine celor de la Google, care iti pot oferi in acelasi timp si posibilitatea de a castiga din blog cu ajutorul Google Adsense! Ideea este ca trebuie sa ai un continut de calitate si sa scrii constant pe acel blog! Sunt convins ca, daca vei cauta mai multe pe web despre ceea ce ti-am zis eu... o sa te descurci!

8 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Incepe cu un domeniu personal. ro sau. com, dupa care instaleaza Wordpress, iar apoi scrie pe blog si promoveaza-l pe Twitter sau pe siteuri de promovare a posturilor din blog gen http://www.bagamare.ro/.
nu neglija inregistrarea blogului in directoare web, gen http://www.pelarg.ro/

| RetroX a răspuns:

Pai ai putea sa iti faci cont pe www.blogger.com si sa incepi de acolo. Mi-am facut si eu un blog acum 3 saptamani si sunt foarte multumit de el. :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici, simplu si la obiect: http://adprice.ro/cum-sa-faci-un-site/ ai absolut tot ce ai nevoie explicat. chiar si tutorial despre cum sa iti faci blogul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi... intra pe blogger.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum pot sam fac si eu un blog cine stie va multumesc din suflet ivanminteoan@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreu sa -mi fac blogul meu

| mamidvd a răspuns:

Poti sa-ti faci un blog pe blogger.com...scrii acolo tot ce vrei si vezi ca ai o sectiune cu sa faci bani. Cred ca asta la bani se refera la schimb de linkuri, adica sa pui informatii/banner pe site-ul tau