| Manuellllaa a întrebat:

Vreau sa stiu totul in legatura cu asa zisul profil finante-bani.

1. Vreau sa urmez facultatea de stiinte, finante-banci.
2.Este vreo medie cu care poti intra, adica poti intra cu o medie de la 7 in sus?
3.Ce materii presupune acest profil.
4.Trebuie sa dai examen pentru intrarea la acest profil?
5.Ce parere aveti despre contabilii (finante-banci)?

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Mai bine gandeste-te ce o sa faci dupa.
Unde te vezi lucrand?
Daca vei lucra ca si contabila, e una.
Dar ca finantist... E cam greu. Locurile sunt cam luate in general.

2. Depinde de an. Cred ca in prezent se poate. Nu stiu daca se mai da examen.

3. Economie, Matematica in general.

4. Nu stiu. Depinde poate de facultate/universitate.

5. Facultatea este aceeasi pentru toti timp de un an sau doi, dupa care incepi specializarea de finante banci sau contabilitate.
Daca nu iti place contabilitatea de la inceput, atunci mai bine te lasi. Ca o sa fie doar contabilitate dupa.