| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva ce salariu are un grefier care a absolvit facultatea? Sunt clasa a12a si as fi vrut sa urmez facultatea de Stiinte Economice (Finante si Banci), insa m-am gandit mai bine si m-am razgandit, pentru ca nu le prea am cu matematica, asa ca m-am hotarat sa urmez facultatea de Drept la Universitatea de Vest Timisoara. Spuneti-mi va rog cu ce medie se intra la fara taxa?

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Grefier te faci doar dupa ce faci cursuri speciale pentru asta, si se intra cam greu acolo. Cursurile respective le faci dupa ce termini facultatea si mi se pare ca iti trebuie sa ai si o anumita vechime in munca atunci cind dai examenul.

| vάĝàвøήτ a răspuns:

N`ai tu sanse de grefier poate gunoier cam aia e meseria ta;; )

| sammiess a răspuns:

Pai un salariu net probabil peste 2000 RON, numai ca e cam greu sa intrii in sistem. Oricum, Bafta mare!