| Tiberiu_Andrei_1997_8ulq a întrebat:

Vreau sa trimit un colet cu un telefon în schimb la un alt telefon prin posta.
Dar nu am încredere în acel om ca poate îmi iau teapa.
Oare pot specifica ceva la posta sau știe cineva un mod de a putea sa îi trimit telefonul și sa nu îmi iau teapa?
Nu mă pot vedea cu el sa facem târgul fata în fata.

Răspuns Câştigător
| iuiflori a răspuns:

Nu poti specifica nimic la posta, poti incerca sa vorbesti cu acea persoana sa va trimireti cu ramburs, el ia telefonul achita contravaloarea si cand iti ajunge telefonul achiti si tu contravaloarea.
riscul este sa nu mearga telefonul (eu nu asi cumpara sau face asemenea schimburi )

1 răspuns:
| AlexandruAdy a răspuns:

Riscul de, Tzeapă e mare în cazul în care te afli, deoarece tu poti trimite telefon bun si el telefon mai putin bun
E greu cu varianta ta de transport