| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa trmit o invitatie unui prieten pentru a obtine viza si imi trebuie un extras de cont.stie cineva daca trebuie deschis cu 3 luni inainte contul...sau nu are nici o importanta?

3 răspunsuri:
| rserpu a răspuns:

Nu conteaza de cat timp e deschis. Conteaza suma pe care trebuie s-o ai in cont, asta-i tot. Contul ti-l face incateva min si poti depune banii imediat. Bafta la ambasada.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu are importanta

| dof21 a răspuns:

Pe extrasul de cont, din cate stiu eu nu cred ca iti arata data la care contul a fost facut. Ce te sfatuiesc in schimb este sa te uiti dupa comisioanele banii. Daca astazi pui banii, si maine ii scoti banca iti percepe un comision 0. 5%, 0. 8% la asta sa te uiti. Poti sa intrebi cand mergi la banca si despre comision si daca apare data contului, desi nu cred. Importanta poate are deoarece aia de la Ambasada nu sunt asa cretini si sigur se vor uita la data (asta in cazul in care apare pe extrasul de cont desi ma indoiesc)