| Budincăă a întrebat:

Vreau sa vand un telefon pe okazii.ro. Cum fac? Intai trimit telefonul prin curier si apoi vin banii? Sau invers?

Răspuns Câştigător
| Okaziiro a răspuns:

Salut,
Multumim pentru interesul aratat site-ului Okazii.ro.

Vanzarea pe Okazii.ro este foarte simpla, este suficient sa iti faci cont si sa ai un numar de telefon valid.

Crearea de cont Okazii.ro se face aici : http://www.okazii.ro/cont/creare

Dupa ce ti-ai creat contul, pentru a vinde un produs te rugam sa accesezi sectiunea: http://www.okazii.ro/vanzare/.

Pentru a afla informatii suplimentare despre procesul de vanzare, te rugam sa accesezi sectiunea Ajutor din Okazii.ro:
- http://ajutor.okazii.ro/......in-vanzare
- http://ajutor.okazii.ro/tutoriale-video/punerea-in-vanzare

Banii pe produs ii poti primi dupa cum urmeaza:
- direct de la cumparator, daca te intalnesti cu acesta, predare personala;
- de la curier – daca alegi modalitate de transmitere a produsului prin curier, cu plata ramburs;
- la posta, la oficiul postal de care apartii, daca produsul il transmiti prin Posta Romana, cu plata ramburs.

Comisionul perceput de Okazii.ro la finalizarea cu succes a unei tranzactii, se diferenţiază în funcţie de categoria produsului astfel:
• Pentru toate categoriile catalogului Okazii comisionul este de 2.8% din valoarea ofertei câştigătoare în limita a 25 Euro.
• Pentru categoriile Computere şi Software, Electronice; Foto, video; Console jocuri, gaming şi Accesorii jocuri comisionul va fi 1% pentru produsele noi cu factura si garantie, pastrandu-se plafonul maxim de 25 de EURO.

Spor la vanzari pe Okazii.ro!

6 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Corect dupa care, dupa ce-ti primesti banii ai acorzi userului calificativ.

| Budincăă explică (pentru soul2soull):

Si nu poate sa ma fraiereasca, gen sa nu mai trimita banii?

| soul2soull a răspuns (pentru Budincăă):

Nu deoarece curierul cand ai duce pachetu asteapta banii dupa care ai taie factura pe banii primiti si tii aduce asta inseamna ramburs

| supercar72 a răspuns:

Daca e cu RAMBURS mai intai trimiti telefonul si dupa banii, si el iti poate trimite banii intr-un cont bancar si dupa tu ii trimiti coletul, sau el trimite coletul la posta si tu in schimbul coletului pui coletul tau in care se afla telefonul. eu iti recomand varianta cu ramburs cel putin asta e cea mai folosita

| andr3y87 a răspuns:

Trmiti telefonul si ceri la posta sau curier ramburs.

| Dascalu_Sebastian_1993 a răspuns:

Vand samung gt-s 8500 la un pret de 500 lei daca vretiii contacteaza-ma numarul ai 0767349277