| Radumpp a întrebat:

Vreau sa vand un telefon (s5) online,mai precis pe okazii,olx, tocmai.Stiu cum sa pun telefonul la posta sau fan curier,etc, dar problema e ca nu stiu ce se intampla cand ajunge tel la destinatie adica unde imi vin mie banii aia,pe ce vin, asta nu stiu.Lamuriti-ma si pe mie cu chestia asta.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Nu te complica cu trimisul in altă localitate, că dacă la transport de la tine spre ăla telefonul se sparge sau se zgîrie degeaba il ambalezi tu bine, că nu stii cum va fi transportat, si poate ăluia care il trimiti nu i place sau se răzgindeste si ti l trimite inapoi dar il ambalează el prost in cutie de cartopn care la transport se rupe ce faci? Cel mai bine este predare personală cu probă, vede si el ce cumpără si tu i ti iei banul pe loc nu să alergi ca disperatul pe la oficiile poștale, că poate ăla te tepuieste si adio bani si telefon, lumea e hoață si rea.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă, multă sănătate

suntserios
| suntserios a răspuns:

La posta iti vine instiintare acasa sa te duci sa ridici banii
la curier vine el acasa si iti aduce banii

| pioneeraudio a răspuns:

Ce se poate intampla? Depinde prin ce trimiti telefonul. Daca`l trimiti prin posta, banii vor veni tot prin posta. Daca il trimiti cu un curier, banii vor ajunge la tine acasa tot printr`un curier!