| Archangells a întrebat:

Vreau un job in care sa ma simt liber, fara presiune si stres. Ce imi recomandati?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Casnic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vanzator

| pietrean a răspuns:

Orice job, pe care iti face placere sa il faci, nu este stresant.Stresul vine atunci cand nu ai banii necesari sa il dezvolti, nu ai banii necesari sa platesti anumite amenzi(ma refer la particulari).Asa ca, ce sa-ti recomand? Am lucrat si la stat si ca particular.La stat ai un anumit program cat de cat, dar ai sapte sefi, trebuie sa faci tot ce ti se cere, etc.Ca particular, daca vrei sa progresezi financiar, muncesti de-ti sar capacele, te alegi cu inima, ficatul si capul in pioneze(din acest motiv am lasat-o mai moale dupa 20 de ani de privatizare),nu ai sarbatori,nu ai familie,nu ai program,stai mereu cu "frica-n san" ca iar te calca vreun control(si sunt destui).Asa ca acum la pensie,imi este mai bine, cu bani mai putin ce-i drept!
Asa ca, in finalul polologhiei, fa ce-ti place mai mult, chiar pe cont propriu.

| MariaMarya85 a răspuns:

Invatator sau cantaret. Priveste aici:
http://totb.ro/cele-mai-stresante-si-cele-mai-relaxante-meserii/
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| MusicON95 a răspuns:

Vanzator de flori happy

| bogdan_5842 a răspuns:

Imparte pliante...

| mihaineacsu a răspuns:

Broker in piata de capital

si libertate, si posibiltiate la un salariu foarte mare