| AndreeaNustiu a întrebat:

Buna ziua!
Ce sfaturi de job imi dati full time, avand in vedere ca am 18 ani si mai am un an de liceu.
Eu m-am gandit la ceva de noapte ca sa pot ajunge si la liceu de dimineata.
Lucrez de aproximativ un an part time cu carte de munca dar vreau in alt loc deoarece in actualul pun prea multa presiune si stres pe mine pentru ca nu mai au oameni.
Ce in recomandati?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cat crezi ca rezisti lucrand noaptea si mergand ziua la scoala? 10 zile?

| AndreeaNustiu explică (pentru suntserios):

Am mai lucrat in timpul noptii si 12 ore ca si ospatarita o perioada lunga de timp si pe urma la liceu, rezist, nu e o problema.

| Cristian201 a răspuns:

Pai este cum ai zis si tu : prea multa presiune, si stres.
De aceea iti recomand pentru varsta ta cel mai bine ar fi un voluntariat, ceva la care sa te implici cu cunostintele si pasiunea ta, si de a-ti dezvolta lucrul in echipa, sau in pozitii de lidership, ceva care sa te ajute mai tarziu, daca nu direct, cel putin indirect.

Iar apoi la facultate, pe domeniul ales, cat mai mult posibil! happy

Ma crezi sau nu, dar angajatorii nu se uita atat de mult la ce ai vrea sa faci, ci mai mult ce ai studiat. big grin