| anonim_4396 a întrebat:

A citit cineva cartea  Memoriile unei Gheise? Cum vi s-a parut?

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Am citit cartea cu mare placere. E genul de carte pe care, odata inceputa, n-o mai lasi din mana. Mi-a placut foarte mult. Civilizatia extrem-orientala m-a atras intotdeauna.
Dupa vreo 2 ani de la lectura cartii, am vazut si filmul, cu teama ca voi fi dezamagita, asa cum mi s-a mai intamplat. Dar nu. Filmul este foarte bine realizat.
Oricum, cartea bate filmul...intotdeauna.

| Razvan a răspuns:

Da, e foarte buna cartea.Filmul sare peste detalii esentiale de aia nu prea il recomand

| clawss a răspuns:

Am vazut filmul si a fost extraordinar! spre rusinea mea nu am citit cartea dar cu siguranta merita, sti cum se spune cartea bate filmul!

| LCD a răspuns:

Si eu am vazut filmul :X
superb

| Crisu_8081 a răspuns:

Daca ai vazut filmul si vei citi cartea...vei afla ca mai detaliata si mai frumoasa este cartea decat filmul...desi filmul, dupa parerea mea, este absolut superb!

| nosmoke a răspuns:

Am citit cartea. E, impresionanta. Adica, ramai marcat de aceasta carte. Am vazut si filmul, dar va dau un sfat : Cititzi si cartea pentru ca e extraordinara!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E SUUPERR cartea
filmul este si el foarte frumos dar nu include anumite lucruri esentiale

| IO.oanaa <3 a răspuns:

Si eu doresc sa o citesc. Am vazut filmul si mi-a placut mult! Pe viitor o sa citesc si cartea love struck