| florinbia68 a întrebat:

Ajutor! sunt foarte amatoare la cantatul la chitara, am reusit doar sa-mi acordez chitara, ajutati-ma cu ceva tutoriale ca nu prea nteleg smecheria cu degetele! FUndaaaa

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| MariusFurduescu a răspuns:

Salut, recomandarea mea este sa faci cateva lectii de chitara cu un profesor ca sa-ti explice cum functioneaza chitara, sa-ti arate pozitia pozitie corecta a degetelor, etc. Varianta de a invata de pe youtube, nu o recomand incepatorilor. Ai mai multe informatii pe www.the-guitar.ro aici: http://www.the-guitar.ro/......-youtube/. De asemenea, poti gasi acolo foarte multe informatii care sa te ajuta. Daca esti din Bucuresti si esti interesat de lectii de chitara ma poti contacta la marius@the-guitar.ro. Mult spor, Marius Furduescu

| ioana100 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te inscrii la un curs de chitara,pe internet nu prea gasesti un curs calumea,nu are cine sa te corecteze, crede-ma este cel mai bine, asa am facut si euhappy
P.S:ce smecherie?