| celmaitarenume a întrebat:

Am avut cateva restanțe, pe toate le-am luat, dar la una nu a venit profesorul. L-am asteptat o ora si nu a venit asa ca am plecat acasa. Si in acel tabel cu notele scrie ca am fost absent. Ce ar trebui sa fac? Am inteles ca mai este o rundă de examene numita "RR". Imi puteti da cateva sfaturi? Ce se intampla daca raman cu acel examen ne dat?

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

E inadmisibil ca tu ai fost trecut absent la un examen la care nu a venit profesorul si ca nu ai facut nimic in privinta asta. Nu ai incercat sa iei legatura cu proful sau sa vorbesti la secretariat. Esti sigur ca nu ai gresit sala sau data examenului?
Reexaminari nu ar avea cand sa mai fie pentru ca saptamana viitoare incepe noul an universitar. Tu ai ramas cu aceasta restanta.
Nu se intampla nimic in afara de faptul ca va trebui sa il dai in urmatoarea sesiune de restante si va trebui sa il platesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu (nu pariez) raman ca restante pentru anul urmator sau pentru ultimul an