| katherine09 a întrebat:

Am de facut un desen reprezentativ romanului "Nunta in cer" de Mircea Eliade. Aveti ceva idei?

Răspuns Câştigător
| leoaica_1036 a răspuns:

O fata blonda cantand la pian in umbra, inconjurata de putini nori uitandu-se atent la pian, iar in partea opusa un barbat elegant si sarmant admirand-o.

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Știu să pictez, dar de Mircea Eliade, am citit numai literatură privind religiile. Dacă îmi faci un rezumat ai aberației respective, mă voi gândii, cum ar fi niște desene, ilustrație de carte,,, un desen reprezentativ romanului "Nunta in cer" de Mircea Eliade.,,

| Bogdanux a răspuns:

Ca si cadru iti sugerez "un colt de rai", iar pe un nor sa fie o ipostaza romantica dintre 2 ingeri...

| egjrewiogjaeifjaepfpjagfegwregeyhrt a răspuns:

Nishe ingerasi care se casatoresc big grin

| Ioana9769 a răspuns:

Imparti foaia in 2, desenezi intr-o parte un cuplu si femeia tine un copil in brate, in cealalta parte un cuplu si barbatul tine un copil in mana