| Eღilia62 a întrebat:

Ce carti similare cu "Nunta in cer" de Mircea Eliade mai cunoasteti?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

O carte similara ca si continut cu Nunta in cer (si anume motivul acela al dragostei pierdute si regasita in alta viata) ar fi Adam si Eva, de Liviu Rebreanu. Cartea e chiar mai buna decat Nunta in cer si sigur o sa-ti placa.

5 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Maitreyi. Tot de Mircea Eliade. A fost lectură obligatorie în clasa a 10-a. Sincer, a fost singura carte care mi-a plăcut cu adevărat.

| anadark84 a răspuns:

Cartea nuntii - George Calinescu

| SomethingInTheWay a răspuns:

"Noaptea de sanziene" ai incercat-o? happy E tot de Mircea Eliade.

| Vulpiţa_Cătălina_1990 a răspuns:

Noaptea de sânziene, tot de Eliade. Adam şi Eva de Liviu Rebreanu happy