| Marikari a întrebat:

Am vazut niste desene lipite pe geam desenate pe folie, nu stiu daca aveti idee despre ce vorbesc dar sunt foarte interesante. Le deseneaza direct pe folie dupa un sablon dar interesant e ca apoi se decupeaza si se si lipesc.
Ma ajuta cineva, ca vreau si eu happy

3 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Cred ca asa ceva cauti: http://www.koh-i-noor.ro/....../index.php
Vei avea nevoie si de culori speciale pe care le gasesti tot aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se gasesc in europa am vazut ceva dar si la magazinele mari, gen bucur obor, unirea, si la magazinele care vand piese auto, mai mult nu te pot ajuta poate stie cineva mai mult, cred ca de fapt sunt folosite pentru parbrizele laterale la masini, sau o fi altceva?

| Marikari explică:

Alina, desenele despre care vorbesc eu, poate ca se pot lipii si pe masini, astea au un sablon, il colorezi tu cu un fel de acuarele direct pe folie, pe tipla unde iti tii hartiile tongue apoi o lasi sa se usuce si se lipeste. Nu stiu cum se procedeaza si ce tip de acuarele...