| andradamatei a întrebat:

As dori sa-mi recomandati niste carti de dragoste, dar nu orice fel de carti. Ceva care v-a marcat.Nu conteaza daca sunt aparute de mult sau acum recent. mersi mult

Răspuns Câştigător
| MindFreak a răspuns:

Invitatia la vals, Mihail Drumes
Scrisoare de dragoste, Mihail Drumes
Dama cu camelii, Alexandre Dumas
Rosu si negru, Stendhal
Manon Lescaut, Abatele Prevost

Sunt niste romane fabuloase, toate la fel de captivante si de marcante.

7 răspunsuri:
| YoYoLicious a răspuns:

Jane Austen: Mandrie si prejudecata, Ratiune si simtire, Emma,
Emily Bronte: La rascruce de vanturi,
Margaret Mitchell : Pe aripile vantului

| Nalmeena a răspuns:

Mircea Eliade - Nunta-n Cer

| AlissaDăăă a răspuns:

Twilightbatting eyelashes. New Moon.Eclipse.Breaking Dawn. :d
The vampire diares ( toata seria ).
Mandrie si prejudecata.puppy dog eyes
SI altele care nu imi vin acum in minte xD.

| LifeIsAJoke a răspuns:

Elizabeth Graham "Menajera" acum e posibil sa nu gasesti foarte multe lucruri depre ea.Am gasit cartea din intamplare in bibioteca unei matusi este foarte romantica si interesanta.happy

| TweetyBebe a răspuns:

Iti place Sandra Brown?

| TweetyBebe a răspuns:

Copilul nascut joi- Sandra Brown e preferata mea
22 Indigo Place- Sandra Brown
Imaginea din oglinda- Sandra Brown
Chiar si ingerii cad- Sandra Brown

| andradamatei explică:

Posibil...daca mi-ai da niste titluri de la Sandra Brown poate mi-as face o idee