| PastramăDeElefant a întrebat:

As vrea sa stiu cum a murit mihai eminescu! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| axll a răspuns:

De sifilis. si vorbesc serios, nu fac misto.

8 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Sunt numeroase teorii.Cea mai cunoscuta e aceaa ca a murit de sifilis

| Zangetsu a răspuns:

A murit de geniu =)

| JeSa a răspuns (pentru Zangetsu):

Zangetsu,

Intr-adevar, geniile ard repede... happy

PS - mi-ai adus un zambet pe buze.

pastramadeelefant,

Eminescu a murit de sifilis, asa stiu din ceea ce m-am documentat, la care, cica, i-o afectat creierul...

| Zangetsu a răspuns (pentru JeSa):

Da, asa e. sifilis-ul era o boala destul de intalnita la vremea aia.

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru Zangetsu):

Eminescu s-a murit! laughing

| Dicanul a răspuns:

Daca esti fan al conspiratiilor se spune ca a fost ucis, adica ar fi fost otravit la spitalul de nebuni cu doze mici zilnice puse in mancare.
Daca vrei sa apleci urechea la ce se mai spune, e drept, cica ar fi murit de sifilis. Veronica Micle de fapt, era sotia rectorului Universitatii din Iasi, deci comitea adulter culcandu-se cu Eminescu.
Sau poti sa crezi ca a murit pntru ca a innebunit.
Alege tu ce varianta doresti.

| Smokecloud a răspuns:

Sincer nu o sa creada nimeni. dar am citit si auzit la multe persoane k a murit din cauza unei boli cauzate de lenevie.laughing

| AllyPink a răspuns:

Am 14 Ani deci eu cred doamna de istorie a spun ca Mihai Eminescu nu a prea fost iubit de oameni asa ca i-au dat otrava sau cum zice RMihai Lui trebuia sai dai funda.P.s cred ca a murit si de o boala. crying