| Raresilk a întrebat:

Auzisem de ceva timp de dreamcatcher-uri, mi s-au parut frumoase si am facut si eu unul anul trecut prin ianuarie. Ca prin coincidenta, fix de la o saptamana dupa ziua in care l-am facut, am inceput sa am vise in fiecare noapte. In prima faza, nu i-am dat importanta, dar de atunci si pana in prezent, am tot visat si visat de fiecare data cand dormeam (chiar si cand am fost pe la amici). Problema este ca datorita viselor (fie ca sunt frumoase sau cosmaruri), ma trezesc foarte obosita si fizic si mental. Deci, nu am mai avut un somn odihnitor de un an de zile si deja nu stiu ce sa mai fac... Stiu ca tot ce am zis aici pare nebunesc si fara sens. Acum cateva luni chiar vazusem un articol in care se specifica faptul ca dreamcatcherul e un obiect de origine nativ americana, iar daca cineva de alta cultura incearca sa faca unul, va pati cam ceea ce am patit si eu.
Ideea e ca nu as vrea sa il arunc. E destul de frumos si sunt mandra de mine ca am putut sa fac asa ceva. http://imgur.com/a/vCiIG
Am mai vorbit despre asta si altora, si nu stiau ce sa imi spuna.
Ce ma sfatuiti sa fac?

1 răspuns:
| Kira5854 a răspuns:

De origine amerindiana mai exact.Iar, uns tudiu a demonstrat ca sunt sanse sa avem rude care sunt din diferite colturi ale lumii, deci e imposivil cel putin 0, 5 la suta sa nu ai pe cineva de acolo sau care sa se traga de acolo...