| AlinnutSsa a întrebat:

Bunahappy

Am 12 ani >- 13 in curand

Bun...

Nu stiu ce sa citesc? [ haideti nu radeti >:" nu`s toci dar in fine]

Ceva sfaturi cat mai multeeee va rog puppy dog eyes + ca vreau sa nu fie ceva de copi chiar asa de copilaroase stiu ca inca mai sunt copil dar nu vreau chiar asawinking v-ati prins voi

+ ca vreau ceva carti care sa fie in biblioteca din Harsova judetul Constanta >- este cam mica si nu cred ca are muuulte in eawinking

vroiam sa citesc cartile din seria "twilight" ce parere aveti?! nu am cautat la biblioteca dar sper sa fie puppy dog eyes

Funda :*

Va multumesc foarte muuuult!

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Citeste romane happy
spune-i bibliotecarei ce gen de carti iti plac, iar ea iti va recomanda ceva

bye-bye

| JaJe a răspuns:

Cum vine asta, nu stii sa citesti, in schimb stii sa scrii (nu corect gramatical dar stii cat de cat)

| crazygirlyo a răspuns:

Twilight.la biblioteca scoli nu cred ca o sa gasesti sincer happy. Totusi eu iti recomand sa citesti toata seria, chiar se merita! uite depinde eu, inainte nu suportam sa citesc pana am inceput sa citesc Twilight tin minte si acum ca nu mai dormeam noptiile citeam in continuu, traiam alaturi de carte chiar mi. a placut foarte mult...si dupa ce am terminat seria asta, am inceput sa citesc cam tot ce imi pica in mana happy niste carti care mi.au placut uite ar fi : Coliba unchiului Tom, carti de Agatha Christie sau ceva ce sigur ti.ar place gasesti in carrefour.sunt niste carti de la coletia "cokteil" cred. sunt destul de interesante.totusi mai mult imi place acum Shakespeeare si alte nebuni laughing dar na.aici depinde si de varsta, citeste ce iti vine in mana, o sa vezi pana la urma o sa descoperi ce iti place!

| Meluma a răspuns:

Seria "twilight" poti sa o citesti. Sa stii ca merita. Eu mi-am luat toate cartile si am ieri am inceput-o pe a 4 a. E super tare si am si eu aproape 13 ani.
Si daca vrei ceva gen "twilight" pot ca citesti "La rascruce de vanturi".
In rest poti sa-ti mai recomand " Romanul adolescentului miop" si "Lorelei". Lectura placuta!
Pup. SunShine.