| marrylove a întrebat:

Am 12 ani si nu stiu ce sa fac: Mie imi place sa compun. Poezii! Pana acum am vreo 20 de poezii, si toata lumea spune ca sunt talentata, si ca ar trebui sa fac ceva cu acest talent. Eu, as fi de acord. Dar, nu stiu ce as putea face! va rog, ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Daca parintii tai au mijloace financiare si vor sa te ajute, poti oricand merge la o editura spre a-ti publica un volum de versuri; iar daca nu au, poti gasi un sponsor.Pretul nici nu e foarte mare, in jur de vreo cinci milioane de lei; depinde si de editura.In orice oras mare se gaseste cate o editura fara mari pretentii si preturi.Doar n-o sa te duci la Humanitas sau Teora, sa spunem. Posteaza, daca vrei, si pe site o poezie, sa ne delectam si noi cu talentul tau.Succes!

3 răspunsuri:
| ionut1980 a răspuns:

Prima data sa le vada si un profesor de literatura sau cineva in domeniu. Sa-si spuna punctul de vedere si un specialist in domeniu. pentru inceput daca vrei sa le faci publice, poti incepe cu un blog sau sa le expui pe http://www.citatepedia.ro/ ori http://www.intelepciune.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! In primul rand, felicitari! Ti-as sugera sa scrii poeziile la calculator, si sa le duci pe un stick sau CD la cea mai apropiata tipografie! Sa le spui despre poeziile tale si sa ii intrebi ce poti face in aceasta privinta! Iti urez succes si poate vom auzi de tine cand vom creste mai mari! Mi-ar face placere sa-ti citesc si eu poeziile...Cum ai putea sa mi le trimiti, bineinteles, daca esti de acord\!

| marialuanagrigoriu a răspuns:

Draga marrylove! Si eu compun niste poezii foarte frumoase si tatal meu la fel. Daca vrei, iti poti face un blog! Id-ul meu este maria.luana07 si te pot ajuta. big grinPoti sa faci si o carte, dar este costisitor!