| Bolley a întrebat:

Am inceput sa fac portrete vara asta pentru a strange bani si la inceput am avut 3 comenzi (prietenii prietenilor sau persoane de genul) si acum am ramas fara "comenzi". Ce e drept, nu cred ca exista persoane pe care nu le cunosc care imi apreciaza pagina de facebook. https://www.facebook.com/boolley
Momentan desenez numai in acuarela si preturile sunt:
A5: 30 lei
A4: 60 lei
A3: 85 lei si inca 20% pentru orice alta persoana. (In linkul de mai sus puteti vedea si cum desenez).
Credeti ca preturile sunt bune? prea mici? prea mari? De asemenea, aveti vreo sugestie pentru modul in care pictez?
Multumesc anticipat!
** Daca sunteti interesati, chiar as aprecia sa pictez si pentru voi! :3 Primiti si originalul prin posta. (taxele postale sunt achitate de voi :) )

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vede ca ai talent. Preturile mi se par cam mari, avand in vedere ca abia ai inceput ''afacerea''. Cred ca ar fi cel mai bine sa le reduci la jumatate.

| Bolley explică (pentru anonim_4396):

Preturile ar trebui sa acopere atat hartia si acuarela. (ceea ce nu ar costa foarte mult) Insa mi se pare normal sa fie calculata si munca mea si timpul consumat... Ce e drept au fost cam mari la inceput si le-am modificat dar sa le reduc la jumatate mi se pare prea de tot. E posibil sa mai modific preturile insa nu atat de mult. Multumesc happy

| lorena15 a răspuns:

Te pricepismug

| Bolley explică (pentru lorena15):

Merci! Totusi ce crezi despre preturi? sunt ok?

| Mk01 a răspuns:

Cum ar fi A5 25 lei
A4 : 40 lei
A 3 : 67 lei şi faci o ofertă în care cei care comandă un A3 primesc gratuit şi un A5.

| Djaburov a răspuns:

Poate putem colabora. Vorbim, daca vrei in privat.