| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste idei, cum as putea face o reclama video prin care sa promovez Gradina Botanica? Nu stau prea bine la capitolul creativitate. :*

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Poti să faci un PowerPoint cu imagini si apoi să-l convertesti in videoclip.
La început poti sa pui o imagine cu pământul cu zoom in, in care sa scrii ca tot pământul este o grădină botanică.
Apoi mergi la, gradina botanica si faci multe poze si le adaugi ca slide-uri la PowerPoint scriind denumirea fiecăruia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar ce, se vinde vreun produs acolo? Aia e un fel de muzeu de plante. Nu faci reclame la muzee! E absurd!

| mihela94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am un proiect legat de chestia asta si trebuie sa fac o reclama pentru a promova gradina, pentru a atrage mai multi turisti

| anonim_4396 explică (pentru mihela94):

Doamne, mare Ți-e Grădina! În fine... Fă o listă cu plantele care se pot găsi în grădina respectivă; caută ceva impresionant despre câteva din ele (istoria provenienței, descrierea aspectelor etc.); caută detalii istorice despre locul grădinii respective; leagă-te de astea, apoi caută imagini, clipuri video și fă o povestioară de maxim 2 minute.

| christall a răspuns:

Inseamna ca trebuie s-o vizitezi, sa iti notezi care sunt cei mai batrani arbori, cum se numesc, de unde sunt adusi. Acolo au si o sera cu plante exotice. Gradina Botanica, plamanul capitalei, sursa neepuizabila de oxigen. Vorbesti de speciile rare sau chiar unice care se afla acolo, asta acolo poti s-o afli. Am gasit si eu cateva date http://www.unibuc.ro/n/resurse/gradina_botanica.php