| ToxicG a întrebat:

Am o tema la arte. Tre` sa fac un desen cu un obiect foarte important dintr-o carte sau dintr`un film/serial ceva... Eu am cateva idei, dar as mai vrea si altele, pentru ca ale mele sunt cam stupide gen un inel din Jurnalele Vampirilor.Asta a fost primul lucru care mi-a trecut prin cap.Deci,din ce filme ati vazut sau ce carti ati citit, sugerati`mi si mie un obiect important.
Fundita!

2 răspunsuri:
| chyccorita a răspuns:

Bltagul din roman, din Stapanul inelelor, inelul respectiv...

| guiwenneth a răspuns:

Daca vrei sa te legi de jurnale iti recomand sa desenezi lantisorul lui Katherine(primul lantisor ce'l poarta chiar si atunci cand sunt scene din perioada cand fratii erau oameni, acela cu piatra lapislazuli cu o fata stil grecesc desenata pe ea. poti face lantisorul la gatul lui katherine sau pe katherine tinand lantisorul intr-o mana uitandu-se "pierduta" la el.De acolo daca trebuie sa explici desenul, infloresti si spui sa prezinti idealul feminin intr-o nestemata, sau gasesti tu ceva(nu trebuie neaparat sa fie adevarat intru totul). daca vrei altceva deseneaza un ochi.In toate filmele apar oameni cu ochilaughing poti sa-l faci cat mai realistic iar in interiorul irisului sa prezinti intamplari cum ar fi primul sarut, cand stateai cu prietenii, intamplari terifiante cun ar fi o mana cu degete lungi ce se intinde spre tine, sau poti in loc de gene sa faci copaci din care zboara pasari iar in partea de jos cum curg suvoaie de apa cu amintiri, ganduri senzatii. Sper ca nu te-am zapacitlaughing toate cele bune si noroc la desenathappy:*