| mihaelaalol a întrebat:

Hey!

am o intrebare:

primele carti jurnalele vampirilor(Trezirea,Lupta, Furia, Reuniunea) reprezinta sezonul 1 din serial sau sunt separate(prima carte-primul sezon, etc)?
dau funda!

Răspuns Câştigător
| ByaBella a răspuns:

Buna,am vazut toate cele 3 sezoane si am citit prima carte"Trezirea" acum sunt la "Lupta" doar ca serialul doar se inspira din carte, unele actiuni nu au loc in carte, altele nu au loc in serial.Si personajele sunt diferite in serial fata de carte dar cred ca un sezon are o carte si ceva in el sau chiar 2 pentru ca Elena devine vampir in cartea a 5a si la tv in sezonul 4(sfarsitul lui 3).

1 răspuns:
| AlexaSiAtat3 a răspuns:

Asta ma intreb si eu de multa vreme