| Eღilia62 a întrebat:

Am o tema la desen sa desenez o inventie traznita (sunt in clasa a 9 a)dar nu mi vine nimic in cap. Ce as putea desena?

Răspuns Câştigător
| ȘtefiȘtef a răspuns:

1.O portocala cu un tub infipt in ea, cu ochi deasupra tubului si din tubul ala sa iasa bomboane ( sa fie o gramajoara de bomboane langa portocala si tocmai atunci sa iasa o bomboana).
2. Un pat monstru cu aripi.
3. Un copac (,) care face bani. ( astfel vei dovedi ca banii cresc si in copaci rolling on the floor )
4. O floare din care sa iasa un copac (,) care sa semene cu un bonsai dar care sa faca mere.
5. O minge- telefon.

7 răspunsuri:
| 96Madalina a răspuns:

Poi...poti desena o furnica robotizata din viitor!

| BinLaden a răspuns:

Omasina de cipsuri care da si cafea

| iiKido a răspuns:

O furnica mai mare decat un elefant.
laughing

| Whereisthelovewherewhere a răspuns:

Un aparat facut dintr-o cutie de lapte care face iarba, sau ce zici de un aparat de masurare a tampeniei? e, glumesc! poate poti desena o portocala care se vopseste rosie si sa scrii: NU TE SCHIMBA PENTRU ALTCINEVA! cool, nu?

| Whereisthelovewherewhere a răspuns:

Sau (desi e tema mai de paste) un iepure care are in spate un sac pe care scrie Cadourile de la Iepurele De Paste, si cum ar veni sa iasa din spate niste bomboane din fund (mie mi se pare stupid dar amuzant)

| aquablue a răspuns:

Poti face o banana cu o coada de peste care sta in copac. De asemenea, banana sa aiba aripi, ochi nas si o gura.

| Anonimus_5431 a răspuns:

Iesi pe afara si inspirate.