| MayaBlanca a întrebat:

cine a citit cartea Secretul, sau a vazut filmul? Cine imi poate spune cateceva despre ce ati simtit in acel moment? Mie mi-a schimbat viata...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu iti multumesc! Ma bucur de fiecare data cand intalnesc oameni inteligenti, care au si alte preocuparihappy.Si eu iti doresc sa fii fericita mereu si sa ti se implineasca toate, toate viselehappy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si mie mi-a schimbat viata, eu am vazut acel documentar si am mai citit alte bloguri despre optimism/mintea care iti schimba viata si asa e, acum tot ceea ce gandesc si imi spun ca asa va fi chiar se intampla. De pe o zi pe alta rar da rezultat dar in timp da rezultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am vazut filmul dar n-am simtit mare lucru. E bine sa fii optimist dar la mine nu prea da rezultate. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...The Secret.Un documentar care mi-a schimbat modul de gandire, mi-a schimbat existenta intr-un moment in care nimic nu mai mergea.Practic, ceea ce atragem in viata noastra este rezultatul gandurilor noastre.Vazand acest documentar, am invatat ca trebuie sa-mi canalizez gandurile spre pozitiv, spre partea frumoasa a vietii si astfel atrag energia pozitiva. Eliminarea negativismului este un pas esential pentru a putea intelege si a te bucura de efectele gandirii pozitive.Nu trebuie sa faci altceva, decat sa gandesti ca totul iti va iesi asa cum vrei (in orice domeniu) si astfel tot Universul ''lucreaza'' pentru acest lucruhappy. Pare greu, dar de fapt este foarte simplu, nu trebuie decat sa renunti la acel ''vai, ce ma fac daca nu iese?'' sau ''cum o sa trec peste asta''? Este o provocare pentru toti si un pas catre ''mai bine''happy

| MayaBlanca explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc enorm pentru raspunsul tau. Da si eu fac acest lucru de cateva luni i cred ca este vorba de nivelul spiritual la care ajungem. Devenim tot ceea ce gandim si astfel ne cladim idealurile si destinul. Este minunat felul in care acest "Secret" se modeleaza pe fiecare tip de viata iar cu cat suntem mai speciali cu atat putem sa declansam forta din noi. Suntem fiinte umane si aspiram spre divinul din care ne-am nascut. Multumesc pentru raspunsul tau, chiar m-a ajutat. Iti doresc tot binele din lume si sa ai parte de tot ce iti dorestihappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru MayaBlanca):

Si eu iti multumesc! Ma bucur de fiecare data cand intalnesc oameni inteligenti, care au si alte preocuparihappy.Si eu iti doresc sa fii fericita mereu si sa ti se implineasca toate, toate viselehappy