| Snicker a întrebat:

Buna!
Credeti ca merita sa-mi cumpar catile Jertfa si Curajul(+al treilea volum cand o aparea)de Holly Black. Adica sunt misto? Din ce am citit eu despre ele, sunt genul care ma atrag cel mai mult si plus ca scrie pe coperta "Fanii seriei Amurg vor iubi aceasta carte"(si mi-au placut cartile lui Stephanie)
Astept raspunsurile in special de la cei care au citit aceste carti.
Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| smilerz19 a răspuns:

Acum citesc Jertfa si sunt pe la jumatate. Chiar trebuie citita, cel putin asta, nu stiu de Curajul inca dar Jertfa chiar merita. Uite niste detalii:
Kaye, în vârstă de şaisprezece ani, trăieşte o viaţă de nomad modern. Aprigă şi independentă, ea călătoreşte din oraş în oraş cu trupa de rock a mamei sale până când un atac neaşteptat o forţează să se întoarcă în oraşul copilăriei. Acolo, într-un cartier muncitoresc din New Jersey, Kaye descoperă că este un pion fără voie într-o luptă milenară pentru putere între două regate ale elfilor.
O luptă care ar putea foarte bine să o coste viaţa.
Dupa cum ti-am zis nu stiu prea multe despre "Curajul" doar ca nu mai e despre Kaye. big grin

1 răspuns:
| iuandfto a răspuns:

De obicei daca o poveste este compusa din mai multe volume inseamna ca in toate este vorba cam de acelasi lucru. Sper sa-ti placa si al treilea volum.