| Emma_9461 a întrebat:

cum as putea sa scap si eu de cosuri. Funda?

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Trebuie sa iei 350gr. de miere,150gr. aloee ,150gr.lamaie.Aloea si lamaia le treci prin masina de tocat carne.Intrun borcan cu capac filetat amesteci toate ingredientele si mesteci zilnic timp de 10 zile.Dupa aceia seara inainte de culcare dai pe fata si asteptei sa se usuce .Dimineata te speli pe fata numai cu apa rece si sapun.Bafta!

| georgiana_5779 a răspuns:

Buna. poate e din cauza pubertatii. oricum, foloseste produse facute in casa http://sideris.ro/......acnee/,sau daca nu, eu am folosit clearskin professional de la avon. http://www.google.ro/......tp?/imgres asa arata. dar sunt mai mici. sunt foarte usor de aplicat. ma rog. sper ca te-am ajutat. :*

| hitler_4434 a răspuns:

Retetele s naspa ia si tu cremele din casa.una trebuie sa mearga.glumesc, faci iritatii de la asta. incearca sa stai cu sapun si pasta de dinti pe fata. chiar ajuta big grin

| tentereseseaza a răspuns:

Buna!
Eu folosesc un unguent numit CUTADEN. Nu este scump. Il gasesti in farmacii. Eu am dat 13 lei pe el Este foarte folositor pentru ca odata ce ai dat cu el pe fata proaspat spalata (dar bine-inteles, stearsa) cosii se usuca si raman cojitele care pica imediat. La mine s-a cunoscut diferenta din prima zi. Iti recomand de asemenea si o solutie, ca un gel, de la Gerovital: GEL SPUMANT ANTIMOCROBIAN si mai scrie si STOP AGNEE Nici acesta nu este scump... in jur de 12-13 lei. Ca sa iti pastrezi fata curata, spala-te cu ceai de galbenele. Ceaiul de galbenele tine microbii la distanta.
Poti sa te uiti si pe profilul meu la o intrebare pusa de mine despre cosuri. am primit raspunsuri foarte folositoare.
Pa, pa!