| Andrei2389124 a întrebat:

Salut tpu...cum as putea sa scap de cosuri?

Răspuns Câştigător
| Ionut123987 a răspuns:

Asta e o afecțiune hormorală. Toți au probela asta, băieți, fete, mai ales în timpul pubertății. Depinde de hormoni și cât de multe coșuri faci și cât durează pubertatea.
Trebuie sa te hidratezi, sa bei multă apă.
Sa te speli pe fata cu săpun în fiecare zi de cel puțin 2 ori. Încearcă sa schimbi prosopul pentru fata măcar la 2 zile, cel mult. Încearcă sa nu-ti atingi foarte des fața cu mâinile.la mine funcționează. Acestea sunt câteva lucruri de baza. De exemplu eu uneori pun spirt pe o dischetă și îmi dau pe fata. E important sa nu îți spargi coșurile, cel puțin nu când sunt încă roșii. Eu le scot când sunt galbene și atunci se scot foarte ușor. Și după ma spăl pe fata și dau și cu spirt ca să dezinfectez.
Dacă problema ta chiar e grava cea mai buna soluție e sa mergi la un dermatolog

| Ionut123987 a răspuns (pentru Ionut123987):

Și dacă ești la pubertate nu poți sa le faci sa dispară de tot. Tot o sa apară iar și iar, dar măcar sa faci cumva sa ți chestia asta sub control.

2 răspunsuri:
| împreunăfacembine a răspuns:

Mai greu dacă ești la pubertate