| EmylyaEmy a întrebat:

Deci... am de facut un proiect gen macheta cu diferite lucruri si sa folosim diferite cutii pentru la mate la geometria in spatiu si nu am decat o singura idee ce as putea sa fac : intersectia unui oras. As vrea mai multe idei..eu stiu acolo cateva exemple de machete(locuri, obiecte, etc...)

Va multumesc si WEEKEND PRELUNGIT excelent! (Nu uit funda happy. )

Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

Alta idee:ai putea sa faci clasa ta, cu colegi, banci, tabla, etc.

2 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Poti sa pui cladiri,un parc, oameni, caini in lesa, masini, zgarie-nori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Nu te pot ajuta decât cu imaginea unei machete http://zinnaida.ro/2012/09/23/paris-luvru-arcul-de-triumf/ - aici ai o machetă în a doua fotografie.