| xFakeSmilex a întrebat:

Revin cu o intrebare. Trebuie sa fac la un proiect despre Orientul Antic, o parte practica. Asta ar insemna, ceva gen: scenete, machete, chiar sa aducem mancare specifica tarilor respective. Acestea au fost propunerile profei, ma puteti ajuta cu altele, dar vreau sa imi dati si exemple...adica: Fa o macheta cu.

2 răspunsuri:
| Freddie23 a răspuns:

Ai putea sa-i reproduci o scena din Sparta.
Cand da si intre profa in clasa bagai un picior in piept, pana sparge usa de la baie, ducandu-se cu curu`n wc!
Apoi urli in gura mare "AICI E SPARTA"

| Adelaida101 a răspuns:

Gandeste-te ca poti face ca o harta sau sa faci mai multe machete reprezentand popoarele antice, dar cea mai usoara [daca te pricepi la desen] este sa faci harta.