| alexandra4004 a întrebat:

La scoala vom face un bazar de Craciun si vom vinde lucruri facute de noi. Nu am nicio idee ce as putea duce sa vand! Toti banii pe care ii strangem vor ajunge la copiii nevoiasi! Daca aveti idei cu ce as putea face spuneti foarte rapid.

Răspuns Câştigător
| alexandra4004 explică:

Daca te pricepi sa faci goblenuri: http://www.goblenuri.net/
Sau daca te pricepi sa tricotezi: http://valentina-lucrudemana.blogspot.ro/......icate.html
Sau daca te pricepi sa faci origami.

Sau daca se fac si degustari si bauturi(poti intreba diriginta), atunci poti sa faci prajitura care stii sa o faci, sau 3-4 cozonaci taiati felii, macaroane cu branza, etc.); sau daca ti-ai facut vreodata o bautura acasa, poti sa faci acasa 5litrii pentru eveniment, iar acolo "vinzi" paharul de unica folosinta cu 1-2 lei. Merge si un compot. Dar sa nu te duci cu ciorba. ^_^
Sau daca au facut ai tai dulceata, zacusca... 2-3 borcane din fiecare.
Toate lucrurile de mai sus poti sa combini cum vrei; poti sa aduci cate putin din fiecare(adica sa nu vii doar cu un singur produs, ci trebuie sa fie ceva mai divers).
Poti sa te duci la tara si sa aduci nuci, mere...
Te pricepi sa faci o alifie? Atunci fa-o si adu-o in cutiute mici pe care le poti comanda de aici: http://www.elemental.eu/ro/18-recipiente-cosmetice

6 răspunsuri:
| Sensity a răspuns:

Daca iti place sa gatesti poti face cateva prajituri sau daca iti place lucruul manual poti face decoratiuni pentru bradul de Craciun.

| Sensity a răspuns:

Daca iti place sa gatesti poti face prajituri sau daca iti place lucrul manual poti face decoratiuni pentru bradul de Craciun.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu stii nu faci, nu toata lumea e talentată.

| forhope a răspuns:

Am eu idei. Lasa-mi o adresa de mail

| anonimg a răspuns:

Multumesc pentru funda; eu nu pentru asta ajut oamenii.
Este bine ca data viitoare sa nu te mai grabesti cu funda, deoarece atunci cand utilizatorii fad funda deja acordata sunt sanse putine ca sa mai primesti vreun raspuns.

Inca ceva. Daca chiar esti presata de timp si nu ai cand sa faci nimic din lista, atunci poti cumpara repede din magazin ce consideri ca ai putea cumpara in functie de buget, si ai scapat(fie zacusca, dulceata, cozonac facut la brutarie ca sa para cat mai de casa, sosete, manusi sau caciuli tricotate de la taranii din piata, etc). Numai sa scoti totul din ambalajul original si pui in alte ambalaje. Dar eu nu incurajez la aceasta; ci incurajez creativitatea.
Mult succes in noua activitate!

| alexandra4004 explică (pentru anonimg):

Multumesc pentru sfat! Mi-ai fost de mare ajutor!