| DariaSabina a întrebat:

Imi puteti da si mie niste idei pentru mesajele de craciun? nu am nicio idee!

Răspuns Câştigător
| Iyoana a răspuns:

Buna Daria Sabina!
Uite cateva nu luate de pe net!

•Cum s-a nascut Hristos in iesle, asa vreau sa se nasca dragostea in inima mea.
•Iar e Craciun, si-mi amintesc ca intr-o zi, a coborat Isus pentru noi din vesnicii.
• Mos Craciun ne tine in brate cateva minute. Dar Domnul Isus ne poarta pe maini toata viata.
•Mos Craciun locuieste la Polul Nord. Dar Domnul Isus locuieste in ceruri.
•Mos Craciun te intreaba cum te cheama. Dar Domnul Isus nu numai ca stie cum te cheama dar iti cunoaste si adresa.
•S-a nascut in fan al lumii Stapan, haideti sa ne inchinam Lui ca si pasorii.
•Nu avem aur, argint si tamaie ca si magii, dar ce avem mai bun e inima noastra.
•Printre fulgii de nea, o stea lumineaza inima mea.

Sper ca te-am ajutat! Craciun fericit, alaturi de cei dragi! Fundita? M-ai ajuta foarte mult daca mi-ai da fundita! Multumesc.

4 răspunsuri:
| 6DuckMeJesus a răspuns:

We Wish you a metal Xmas and a headbanging new year! Cu tot cu dedicatia muzicala :))
http://www.youtube.com/watch?v=CDl0rIOr5Zw&feature=endscreen

| Neo12 a răspuns:

Oriunde te-ai afla,
Mos Craciun te va vizita
Si-ti va aduce ce-ti doresti-
Un Merry Cristmas ca-n povesti
Si te rog nu-l refuza ca vine din partea mea.