| BicutsBia2011 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna nu vrea sa vina anul asta la colindat pentru ca zice ca este prea mare. (avem amandoua 13 ani). Eu una nu cred ca suntem prea mari. Cand esti prea mare pentru colindat?

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Niciodata nu esti prea mare pentru colindat, sa vezi tu handralaii de facultate cum se intorc la profii de liceu sa-i colinde laughing In fiecare an dam show.
Ca sa fie mai fain, mergeti la colindat in grup mai mare(4-5-6 persoane), pregatiti 2-3-4 colinde mai frumoase (nu dom dom sa'nnaltam cantat behait si in sictir), eventual pe 2 voci, sau daca una din prietenele tale stie sa cante la chitara, e si mai fain.

6 răspunsuri:
| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Poti colinda toata viatalaughingnu vezi de craciun grupuri de liceeni/studenti care merg la colindatlaughing

| victorr_3274 a răspuns:

Daca nu ai voce, mai bine nu te du. Am auzit unii colindatori asa mai cantau de imi venea sa ma dau cu capul de pereti. Nu e limita de varsta. Daca ii e rusine, sa stea acasa.

| Alexandra7201 a răspuns:

Nu esti niciodata prea mare pentru colindat. Probabil ii e rusine, dar daca veti fi un grup mai mare sunt sigura ca nu va mai avea nici o retinere. Cauta sa mergeti cu un grup mai mare. happy

| dulcikaaa a răspuns:

Normal niciodata nu esti prea mare pentru colindat eu am 15 ani si iarna trecuta am fost la colindat cu o prietena...probabil ca ii este rusine daca nu vrea ea ia pe altcineva.SUCCES!

| NickiMary14 a răspuns:

Salut! Pai cred ca de la 16 ani! Funda? big grin

| DianaRarinca a răspuns:

Cam de la varsta asta ar trebui sa nu mai mergi la colindat.Dar puteti sa va duceti la rude, caci nu conteaza varsta.Acum conteza su cum te simti tu. Daca tu te crezi inca mica, poti sa te duci la colindat. Poate ca ea s-a maturizat mai mult si simte ca este destul de mare si nu mai trebuie sa mearga la colindat.