| Danieladaniiii a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor.Deci stiti ca se aproprie Craciunul care pentru mine e cea mai frumoasa sarbatoare.Mama mea imi spune ca ei nu ii place Craciunul si ca trebuie sa ne ia cadouri si ca noi vrem nu stiu ce cadouri scumpe.Nu e adevarat adica eu nu am nevoie de chestii scumpe daca avem un Craciun in care toti sunem impreuna si ne putem bucura de el. Tati zice ca vrea sa ne cumpere tot ce ne dorim si macar atat.Chiar nu suntem bogati si cred ca v-ati dat seama.De exemplu anul trecut am fost cu fratele meu la colindat si cand ne-am intors deja tati dormea si mami era pe laptop.Si cadourile era sub brad dar ideea e ca nu am apucat sa mai stam cu ei.Le-am si propus sa mergem la munte la o cabana de Craciun si Revelion pentru ca tuturor ne-ar place si am mai fost o data cand am fost eu mica doar ca ei spun ca nu au concediu si de aia nu putem merge. Deci intrebarea e : Ce ar trebui sa fac ca toti 4 sa ne bucuram de Craciun si sa si apucam sa mergem la colindat? Sau daca e asa nu e neaparat sa mergem la colindat.

1 răspuns:
| danay72 a răspuns:

Cred ca ar trebui ca mereu, nu numai o data pe an sa va straduiti sa petreceti timp impreuna.De exemplu, jucati jocuri de familie, luati masa in familie si cautati ocazii de a petrece impreuna.Iar pentru aceste lucruri, nu aveti nevoie de bani ci doar de timp si iubire.