| victory a întrebat:

skumpicilor! :* am nevoie de niste sugestii, deci trebuie sa particip la o conferinta, sectia chimie sau biologie, unde fiecare isi alege o tema si "o apara", ca pe un fel de teza de licenta insa cu un volum mai mica(undeva vreo 20 de foi), si nu stiu ce tema sa mi aleg crying va rog dati-mi niste sugestii ce tema mi-as putea alege(de ex. la chimie intr-un an a fost POluarea mediului) :* mersi anticipat...

Răspuns Câştigător
| bb_9337 a răspuns:

Ca sa ai un rez bun ar trebui sa fie ceva spectaculs. De ex la bio: cancerul sau virusul HIV, clonarea, mutatii. si la chimie: exploziile nucleare, vulcanii, (app am auzit de o chestie asemanatoare cu a ta care a castigat si avea tema : guma de mestecat). Sper sa te ajute cu ceva. bft

2 răspunsuri:
| Andreea50 a răspuns:

Biologie : fotosinteza, sistemul respirator uman si boli ale acestuia, scheletul uman, regnul protista, eucariote, alge, muschi, licheni, etc
Chimie : mase plastice, reactiile redox, zaharoza, substante explozibile, polimeri, benzenul, etc

| skaterboy a răspuns:

Pai as alege bolile cardiovasculare sau genetice pentru ca am de unde alege