| victory a întrebat:

skumpicilor! :* am nevoie de niste sugestii, deci trebuie sa particip la o conferinta, sectia chimie sau biologie, unde fiecare isi alege o tema si "o apara", ca pe un fel de teza de licenta insa cu un volum mai mica(undeva vreo 20 de foi), si nu stiu ce tema sa mi aleg crying va rog dati-mi niste sugestii ce tema mi-as putea alege(de ex. la chimie intr-un an a fost POluarea mediului) :*

2 răspunsuri:
| Criticul a răspuns:

Un alt exemplu pentru chimie chiar si biologie: evolutia ADN-ului
Un alt exemplu: importanta biochimiei in viata omului
Un altul: chimia parte integranta a lumii, si sunt multe daca stai putin sa te andesti poti vorbi foarte multe referitor la chimie si/sau biologie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mai pus întrebarea asta la "Educaţie şi cultură generală". Ai citit răspunsurile ori ne faci sa gândim în locul tău şi să scriem degeaba?!
Succes la conferinţă!