| Windwalk3r a întrebat:

Stiti vreo carte/culegere care poate fi cumparata din librarii cu exercitii pentru a invata engleza? As vrea nivel b1-b2.

Răspuns Câştigător
| Legion7X a răspuns:

Nu știu dacă te-ar ajuta excercițiile dar, eu aș zice să te bazezi cât mai mult pe vocabular, pe un număr cât de mare de cuvinte, expresii.
Asta dezvoltă nivelul complex nu, exercițiile.
Gramatica o prinzi din zbor treptat.
Numai așa obții b1 b2 astfel pierzi timp făcând tot felul de exerciții.

Vocabularul este cel mai important apoi gramatica.

Știu dicționare complexe englez- român
Care îți vor ridica nivelul

Dar, faci cum dorești. happy

2 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Exista site-uri unde poti invata mult mai repede. Cauta pe Google invata engleza si o sa gasesti. Uita-te la seriale in engleza, filme, asculta muzica. Totul cere timp.

| Legion7X a răspuns:

Http://www.mediafire.com/file/iozsob39y5lmmy9/

Descarcă dicționarul acesta. Este în format pdf