| Anonim375 a întrebat:

Sunt baiat am 12 ani (si 12 luni) cant muzica populara si ma intrebam ce sa fac sa ca vocea mea sa sune mai frumos.Eu cant subtire si normal nu pot gros dar nici nu vrea.
DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| alice0393 a răspuns:

Nu te forta, vocea o sa ti se schimbe odata cu varsta. Daca ai posibilitatea du te la cateva cursuri de canto, la varsta ta te vor ajuta enorm! O seara buna!

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Din pacate, va trebui sa mai astepti vreo 4-5 ani, pana cand vocea ti se va schimba.
Vestea buna e ca asta se va intampla cu siguranta, asa ca, nu dispera; inarmeaza-te doar cu rabdare.
Ah...si, sa nu uit! Nu te ingrijora daca, pe la vreo 14-15 ani, vei falsa din cand in cand, iti vor iesi din gat sunete bizare; face parte din procesul de maturizare a vocii.

| corolav a răspuns:

Măi flăcău, dacă ai 12 ani şi 12 luni înseamnă că de fapt ai 13 ani.Nu?

| Anonim375 explică (pentru corolav):

Da

| corolav a răspuns (pentru Anonim375):

Mă bucur pentru tine. Să fii sănătos şi să trăieşti mulţi ani!

| BiuL a răspuns:

Daca ai 12 ani si 12 luni inseamna ca ai 13 ani hello.

| Anonim375 explică (pentru BiuL):

13 poarta ghinionlaughing

| powergirl a răspuns:

Acum daca ai 12 ani si 12 luni nu ai cumva 13 ani, dar nu conteaza asta. nu ai ce sa faci numai sa astepti ca pe la 14-18 ani se ingroase vocea fara sa vrei esti in dezvoltare nu ai ce face, rabdare si ai sa vezi ca e bine, frumos mai putini copii adolescenti care sa cante populara bv tie. bafta in continuare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca esti copil. Vocea ti se va schimba. Cit despre cum vrei sa "sune" vocea ta, vorbeste cu un profesor de muzica sa te indrume.

| Anonim375 explică (pentru anonim_4396):

Am avut si spectacole
si am un profesor indrumator

| Allexinno1988 a răspuns:

Salut nu te ingrijora odata cu maturizarea vocea ta se va schimba