| SecretName1234 a întrebat:

am nevoie de o compunere in care sa descriu un curcubeu.Ma puteti ajuta? Multumeesc!
Funda!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Zeflemitoarea a răspuns:

Nu ştii să scrii o compunere despre un curcubeu?

| MrAlex a răspuns:

Curcubeul, cel mai frumos fenomen din atmosfera ce a impresionat omenirea din toate timpurile, fiind considerat un "semn ceresc" care aduce binele, pacea si prosperitatea. Curcubeul este un fenomen optic care ia nastere din cauza dispersiei si reflexiei luminii solare in picaturile de ploaie din atmosfera. El este vizibil atunci cand soarele bate din spatele nostru in perdeaua de nori din fata, lumina reflectandu-se pe bolta senina. Norii sunt grupari mai mult sau mai putin conturate de picaturi de apa sau cristale de ghiata, aflate in suspensie in atmosfera, provenite din condensarea sau sublimarea vaporilor de apa.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru MrAlex):

Chiar te-ai înjosit atât de mult pentru o fundă?

| MrAlex a răspuns:

Cam da

| RUDOFL4X4 a răspuns:

Aici nu se fac teme

| Crissxxx a răspuns:

Zi si tu cat de frumos e, cat de impresionat esti de el, etc happy succes!

| UnNumeFain a răspuns:

Http://weheartschool.blogspot.ro/
Iata aici un mic ajutor! Succes!