| pusitaaaa20000 a întrebat:

am nevoie de o compunere sa se refere si la proverbul acela,, prietenul la nevoie se cunoaste,,!
va rog ma puteti ajuta?!

2 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Titlul spune tot.
Poți descrie o întâmplare reală sau inventată, mai exact atunci când aveai nevoie de ceva iar prietenul/prietena respectivă te-a ajutat la rezolvarea situației.

| cami23 a răspuns:

Scrie o ntamplare reala sau inventata despre tine sau despre altcineva in care poti relata o povestioara despre 2 prieteni care si-au salvat viata unul altuia sau o cearta cu un prieten succes